रानीपोखरीले मुहार फेर्दै (फोटो फिचर)

गोरखापत्र अनलाइन

काठमाडौं, मंङसिर ९ गते । २०७२ सालको भूकम्पले भत्काएको रानीपोखरीको निर्माणको अन्तिम चरणमा पुगेको छ । चार बर्षसम्म निर्माण हुन नसकेकोे रानीपोखरी निर्माणको कार्य अन्तिम चरणमा पुगेको हो । रानीपोखरीमा रहेको महत्वपूर्ण रानीपोखरीको तल्लो भागमा पानी चुहिन नदिन कालिमाटी लगायतको मिश्रण हाल्ने काम भैरहेको छ ।

कालिमाटी हालेपछि त्यो भन्दा माथिल्लो तहमा बालुवा हाल्ने काम भैरहेको छ । रानीपोखरीको बीचमा रहेको यमलेश्वर (बालगोपालेश्वर)मन्दिरको निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा पुगेको छ । भूकम्पमा परेर मन्दिरको गजुर सहितको संरचनामा क्षति पुगेपछि निर्माणको कार्य थालनी भएको थियो । पोखरीको डिलमा गारो लगाउने काम भैरहेको छ ।

हेर्नुहोस रानीपोखरी निर्माणको अन्तिम चरणको फोटो फिचर

 

संभार:गोरखापत्र अनलाइन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *